صنعت سیم و کابل یکی از صنایع اساسی و حیاتی در جهان مدرن است. این صنعت در ارتباط با انتقال اطلاعات و انرژی از یک نقطه به دیگری از اهمیت چشمگیری برخوردار است. برای تولید کابل‌های با کیفیت بالا، انتخاب مواد اولیه اهمیت دارد. گرانول پی وی سی (PVC) یکی از مواد پرکاربرد در تولید سیم و کابل‌ به عنوان روکش، عایق و فیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت طراحی مهندسی سامان پلیمر با تجربه‌ای طولانی در تولید گرانول‌های نرم و سخت PVC، به عنوان یک تولید کننده حرفه‌ای در این زمینه، نقش بسیار مهمی در تامین مواد اولیه در صنعت سیم و کابل دارد. در این بخش به معرفی کاربردهای گرانول PVC  پرداخته ایم.

استفاده از گرانول PVC در صنعت سیم و کابل:

  • روکش کابل:

یکی از کاربردهای اصلی گرانول PVC در صنعت سیم و کابل، تولید روکش کابل‌های پی وی سی (pvc) است که به عنوان یک ماده پلاستیکی در برابر خوردگی و آب مقاوم است و به عنوان یک روکش عالی برای کابل‌های انتقال داده و تامین کننده انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • عایق:

گرانول PVC به دلیل خواص عایقی بالا، در تولید عایق‌های الکتریکی نیز به کار می‌رود. این عایق‌ها برای محافظت از کابل‌ها و سیم‌ها در برابر انتقال جریان بیش از حد بسیار مؤثر هستند.

  • فیلر:

پی وی سی (PVC) به عنوان یک ماده پرکننده در تولید کابل‌ها به کار می‌رود. این ماده، مانع از انفجار کابل‌ها در شرایط ناپایدار می‌شود و به بهبود کارایی آنها کمک می‌کند.

  • کابل‌های خودرویی:

صنعت خودرو نیز از تکنولوژی‌های پیشرفته سیم و کابل بهره می‌برد. گرانول PVC به عنوان یک جزء اصلی در تولید کابل‌های خودرویی به جهت مقاومت در شرایط محیطی متنوع به کار میرود.

جهت مطالعه مقاله جامع در مورد گرانول پی وی سی و کاربردهای آن کلیک کنید.

انتخاب مواد اولیه با کیفیت در تولید سیم و کابل یکی از اصولی‌ترین مسائل برای تضمین عملکرد بهتر و ایمنی بالاتر محصولات در این صنعت است.

گرانول PVC به عنوان یک ماده چند منظوره با ویژگی‌های فراوان، در این صنعت اهمیت ویژه‌ای دارد. این ماده از توانایی لازم در ارتقاء عملکرد و عمر مفید کابل‌ها و سیم‌ها برخوردار است. شرکت طراحی مهندسی سامان پلیمر به عنوان تولید کننده معتبر گرانول PVC نرم و سخت، این محصول را با کیفیت بالا به مشتریان خود عرضه میکند.

مشتریان به دنبال مواد با کیفیت بالا و پایداری در شرایط مختلف هستند. گرانول پی وی سی (PVC) نرم و سخت ارائه شده توسط شرکت سامان پلیمر این نیازها را برآورده کرده و به بهبود عملکرد و ایمنی محصولات کمک می‌کند. این شرکت با تخصص و دانش خود تقاضای مشتریان را بررسی کرده و نیاز آنها را شناسایی میکند و تعهد دارد که از مشتریان خود با تأمین مواد اولیه با کیفیت بالا و خدمات حرفه‌ای پشتیبانی کند تا آنها بتوانند محصولاتی را تولید کنند که کارایی و رضایت بیشتر مشتری را به همراه داشته باشد.

از آنجا که PVC در کنار خواصی نظیر مقاومت در برابر سرما و گرما،ضربه و خش، رطوبت و آتش گیری، دارای مقاومت الکتریکی نسبتا خوبی می باشد به یکی از پر مصرف ترین مواد اولیه در صنعت سیم و کابل تبدیل شده است. تولید انواع آمیزه های سیم و کابل برای مصارف روکش، عایق، فیلر وگرید های خاص نظیر LOW SMOKE  ، LOW TEMP، HIGH TEMP، ANTITERMITTE ، OIL RESISTANCE   و همچنین کابل های خودرویی در کلاسهای حرارتی مختلف در فهرست تولیدات شرکت سامان پلیمر می باشد.

electrical socket

Test Result Standard Units of Measurement Test Name
1.44 ASTM-D792 g/cm3 Density
83 STM-D2240 Shore A Hardness
Min 15 ASTM-D638 N/mm2 Tensile
Min 220 ASTM-D638 % Elongation
70 INSO 5525405 min Thermal Stability

سیم و کابل0

 

twin flat cord

Test Result Standard Units of Measurement Test Name
1.52 ASTM-D792 g/cm3 Density
85 STM-D2240 Shore A Hardness
Min 12 ASTM-D638 N/mm2 Tensile
Min 160 ASTM-D638 % Elongation
50 INSO 5525405 min Thermal Stability

 

سیم و کابل1

 

سیم وکابل 2

Test Result Standard Units of Measurement Test Name
1.50 ASTM-D792 g/cm3 Density
83 STM-D2240 Shore A Hardness
Min 12 ASTM-D638 N/mm2 Tensile
Min 150 ASTM-D638 % Elongation
70 INSO 5525405 min Thermal Stability

 

RG cable

Test Result Standard Units of measurement Test Name
1.50 ASTM-D792 g/cm3 Density
85 STM-D2240 Shore A Hardness
Min 12 ASTM-D638 N/mm2 Tensile
Min 180 ASTM-D638 % Elongation
50 INSO 5525405 min Thermal Stability

 

 سفارش محصول در لینک زیر 

سفارش محصول

جهت مشاهده تیزر معرفی شرکت به لینک زیر مراجعه کنید

https://www.aparat.com/v/b9YP8