در دنیای امروز، صنعت خودرو با چالش ها و فرصت های بی پایانی مواجه است. با توسعه فناوری و نیاز روزافزون به خودروهای همه کاره و با کیفیت، خودروسازان در تلاش هستند تا کارایی، ایمنی و دوام این خودروها را بهبود بخشند. یکی از مهمترین عوامل دستیابی به این اهداف استفاده از مواد مرغوب در تولید قطعات خودرو می باشد. ذرات پلی وینیل کلراید (PVC) یکی از مهم ترین و ضروری ترین مواد در صنعت خودروسازی می باشند.

کاربرد گرانول پی وی سی (PVC) در صنعت خودرو:

این گرانول ها با ویژگی های خاصی مانند مقاومت در برابر ضربه، پایداری حرارتی و مقاومت در برابر عوامل محیطی به عنوان مواد پلیمری ارزان با کاربردهای گسترده در تولید قطعات  شناخته می شوند. از کاربردهای گرانول پی وی سی دراین صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تولید زه سقف:

زه سقف‌های خودرو از مهمترین عناصر ظاهری و کاربردی آن هستند. این ماده به عنوان یک جایگزین مناسب برای موادی مانند چرم یا پلاستیک سخت به کار می‌رود. این ماده از خواص مهمی مانند مقاومت به نور UV و آب، سبکی بهره می‌برد. این کاربرد گرانول پی وی سی باعث افزایش کیفیت و پایداری زه سقف می‌شود.

  • درزگیر شیشه:

استفاده از این نوع مواد به عنوان جایگزینی مناسب برای مواد درزگیر در شیشه‌ها به بهبود عایق‌ها و جلوگیری از نشت آب و هوا کمک می‌کند. این امر به افزایش کیفیت و سلامت عملکرد خودروها در شرایط مختلف آب و هوایی کمک می‌کند.

  • دستگیره های داخلی:

گرانول پی وی سی (PVC) به عنوان ماده‌ای با خواص ضد‌سایش و مقاومت بالا به خصوص برای تولید دستگیره‌ها و سطوح داخلی خودروها مناسب است. این ماده باعث افزایش عمر مفید و کیفیت دستگیره‌ها شده و راحتی کاربران را افزایش می‌دهد.

  • روکش کنسول وسط خودرو:

این نوع گرانول برای تولید روکش‌های کنسول  نیز به کار می‌رود. این ماده خواص مهمی مانند مقاومت به خرابی و ضد خش دارد که باعث ایجاد یک محیط داخلی با کیفیت و زیبا می‌شوند.

مقاله جامع در مورد گرانول پی وی سی و کاربردهای آن

شرکت طراحی مهندسی سامان پلیمر به عنوان تولید کننده حرفه‌ای در صنعت، نقش بسیار مهمی در ارتقاء کیفیت و عمر مفید اجزاء داخلی و خارجی ایفا می‌کند. این ماده نه تنها به بهبود کارایی و ایمنی خودروها کمک می کند، بلکه هزینه های تولید را نیز کاهش می دهد. بنابراین خودروسازان با استفاده از این مواد محصولاتی با کیفیت و بهره وری بالاتر طراحی و تولید کرده که در نهایت منجر به تجربه بهترمشتری و توسعه این صنعت می شود.

شرکت سامان پلیمر، ارائه کننده گرانول پی وی سی با بهترین کیفیت درراستای تولید محصولات پلاستیکی متنوع و مطابق با نیاز خاص مشتریان می باشد.این گرانول ها به دلیل پایداری حرارتی بالا، استحکام، چگالی بالا و ظاهر متمایز خود مورد نیاز بازار قرار گرفته اند. این شرکت با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته قادر به تولید قطعاتی از جمله زه سقف، درزگیر شیشه، دستگیره های داخلی، روکش کنسول و  … میباشد.

شرکت سامان پلیمر با تولید بالغ بر ۲۰نوع گرانول مختلف در زمینه قطعات خودرو به عنوان یکی از حامیان صنعت خودرو در ایران، موفق شده گامی موثر در رفع نیاز قطعه سازان داخلی به محصولات خارجی بردارد. همچنین به سبب داشتن تکنولوژی خاص قادر به تولید گرانول (TPE ) با بالاترین درصد از NBR در محصولات تولیدی خود میباشد.

data sheet 0

Test Result Standard Units of Measurement Test Name
1.32 ASTM-D792 g/cm3 Density
80 STM-D2240 Shore A Hardness
Min 19 ASTM-D638 N/mm2 Tensile
Min 250 ASTM-D638 % Elongation
45 INSO 5525405 min Thermal Stability

 

خودرو0

 

data sheet 1

Test Result Standard Units of Measurement Test Name
1.3 ASTM-D792 g/cm3 Density
42 STM-D2240 Shore D Hardness
Min 19 ASTM-D638 N/mm2 Tensile
Min 250 ASTM-D638 % Elongation
30 INSO 5525405 min Thermal Stability

 

خودرو1

سفارش محصول در لینک زیر
جهت مشاهده تیزر معرفی شرکت به لینک زیر مراجعه کنید